Přichází rocková verze hitu „Bad Habits“ ze zpěvákova repertoáru poslední doby. Album, ze kterého singl pochází má název „=“ („equals“) a vyšlo 29. října 2021. Píseň, která dosáhla prvního místa v UK Singles Chart a druhého v US Billboard Hot 100 se nyní dočkala úpravy ve spolupráci se skupinou Bring Me the Horizon. Společné vystoupení se konalo na Brit Awards 2022. Ve čtvrtek 17. února zveřejnili studiovou verzi jejich společného počinu.

Zpěvák skupiny Bring Me the Horizon, Oliver Sykes o spolupráci na studiové verzi společné skladby informoval poprvé 14. února. Oznámil to na svých účtech na sociálních sítích prostřednictvím videohovoru FaceTime mezi oběma zpěváky. V hovoru se dvojice bavila o společné „kontroverzní“ verzi této taneční skladby, která k překvapení diváků obsahovala i hrdelí výkřiky od Sykese.

„Tolik lidí žádá o studiovou verzi, je to bláznivé,“ řekl Sykes, na což Sheeran odpověděl: „Musíme jednu dostat ven. Myslíš, že to dokážeme rychle natočit?“

Nejedná se o jedinou spolupráci v této rovině. Dan Filth ze skupiny Cradl oe Filth se nechal slyšet, že zpěvák uvažuje i o této potenciální spolupráci.

Kolaborace podobného ražení ukazuje, že rivalita mezi žánry a představiteli jednotlivých hudebních oblastí nemusí vůbec existovat. A že je možné sloučit i neslučitelné. Hudba zkrátka nemá žádné hranice, což bylo v historii dokázáno už mnohokrát, ať už jako příklad použijeme studiové experimenty The Beatles, sloučení rocku a opery (Queen, Freddie & Montserrat Caballé), nebo rock a hip hop (Run DMC & Aerosmith). Skladba rozhodně stojí za pozornost a třeba se v brzké době dočkáme i podobných událostí.